• koncerty  >


  3.4.2019 – 19:30 Praha

  České muzeum hudby, J.J.Ryba: Stabat Mater

  (členka orchestru Musica Florea)


  10.4.2019 -19:30 Praha

  Koncertní síň Šimona a Judy, Mozart, Kukal

  (abonentní cyklus PKO)


  12.-13.4.2019 Litvínovské dřevohraní

  (členka poroty v soutěži, masterclass)


  21.5.2019 – 19:00 Litvínov

  Zámek Valdštejnů

  (členka kvarteta Cantarina Clarinete)


  kurzy  >


  V roce 2019 se kurzy v Domažlicích nekonají.

  Budu se na vás těšit v roce 2020!


  kontakt  >


  E-mailová adresa:
  ludmila@peterkova.cz
  Poštovní adresa:
  Stochovská 685/66
  161 00 Praha 6
  Česká Republika

úvodem o kurzech …


 

 

 

 

11. Mezinárodní letní klarinetové kurzy Domažlice


28. –  29. 7. 2018 děti do 15 let
29. 7. –  6. 8. 2018 hráči od 15 let
29. 7. –  6. 8. 2018 komorní hra


Lektoři:
Ludmila Peterková (Česká republika) a Joseph Eller (USA)
Klavírní spolupráce: Markéta Cibulková
Kurzy jsou určeny mladým klarinetistům, kteří mají zájem o svůj nástroj a především o hudbu. První dva dny je workshop pro děti do 15 let s rodiči nebo učiteli,mohou se zde poradit, něčemu přiučit a také se navzájem poznat.
Následující týden je intenzívní kurz pro pokročilejší klarinetisty od 15 let završený společnými koncerty. Letos se opět mohou hlásit i komorní soubory, kterým je určen kurz komorní hudby.

Projekt vznikl za finančního přispění města Domažlice, Nadace Život umělce a francouzského výrobce klarinetů Buffet Crampon.

Děkujeme všem partnerům!Joseph Eller

Na hudební fakultě University of South Carolina učí od roku 2005. Se sólovými i komorními recitály procestoval Severní a Jižní Ameriku, Evropu a Asii. Joseph Eller je sóloklarinetistou South Carolina Philharmonic, kromě toho hrál s Atlanta Symphony Orchestra, Atlanta Opera Orchestra, Charleston Symphony Orchestra a mnoha dalšími. V roce 2012 vydal své sólové CD Bach in Time on the Clarinet u vydavatelství Centaur. Nahrávka obsahuje jeho vlastní aranže Bachovy hudby s varhanami, cembalem a continuem, i sopránovým hlasem.
Narodil se v Ypsilanti, Michiganu, kde studoval na Eastern Michigan University a Louisiana State University, svá doktorská studia začal na Peabody Institute. Učili ho například: Cteven Cohen, D.Ray McClellan, Laura Arda, Steven Barta, Dan Silver, Ted Oien a Armand Abramson.

V roce 2006 byl jedním z uměleckých ředitelů klarinetového kongresu v Atlantě. Hraje na klarinety R13 Buffet Crampon, plátky Rico Reserve Classic, hubičky Rico Reserve. Hraje rád hokej, raketbal, lyžuje a čte. Se ženou Christie a čtyřmi dětmi žijí v Columbii, Jižní Karolíně. Jsou členy First Presbyterian Church.Bc. Jana Přibylová – jóga a relaxace, dechová cvičení

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu – sportovní a volnočasový pedagog. Absolvovala kurzy a školení – cvičitel zdravotní tělesné výchovy, instruktor fitcentra, instruktor sportovních aktivit, instruktor jógy, relaxace, meditace, masáže…

Má zkušenosti s vedením sportovních lekcí jak pro dospělé tak pro děti. Lekce sestavuje s ohledem na klienta (skupinu). Hodiny jógy a fitness jsou doplněny o prvky ze zdravotního cvičení, relaxace a vycházejí z individuálních potřeb klienta. Provádí sportovní a relaxační masáže. Neopomíjí diagnostiku svalových dysbalancí a jejich nápravu pomocí speciálního cvičení včetně nápravy vadného držení těla. Na klarinetových kurzech je již potřetí a její práce s dechem měla na hráče velmi pozitivní dopad.Markéta Cibulková

Markéta Cibulková začala hrát na klavír v pěti letech a velmi brzy upozornila na svůj výrazný hudební talent. Studium na Konzervatoři v Praze pravidelně doplňovala na Mezinárodní akademii Sándora Végha (Maurice Bourgue, Alexander Lonquich, Sergio Azzolini, Oleg Maisenberg), s níž vystoupila např. na festivalech Pražské jaro, Musica Iudaica či na festivalu Bohuslava Martinů v Praze.

Tehdy jí také dirigent Sir Charles Mackerras svěřil klavírní part v Bartókově Hudbě pro strunné nástroje, bicí a celestu v provedení České filharmonie.

Téhož roku absolvovala i mistrovskou klavírní třídu Jeana – Bernarda Pommiera při Oxford Philomusica International Piano Festival a odešla do Rakouska, kde pokračovala ve studiu na Universität für Musik und darstellende Kunst pod vedením prof. Aleksandra Igorjeviče Satze. Zde také získala stipendium své univerzity a stipendium firmy Bösendorfer.

Markéta Cibulková se intenzivně zabývá studiem a interpretací komorní hudby – již na konzervatoři začala pravidelně spolupracovat s přední českou klarinetistkou Ludmilou Peterkovou, se kterou provedla koncerty např. na německém festivalu Mitte Europa či izraelském Carmel Festival.

Pro firmu Supraphon natočila klarinetová tria 20. století (B. Bartók, I. Stravinskij, A. Chačaturjan a D. Milhaud) spolu s L. Peterkovou a houslistkou Gabrielou Demeterovou, které nalezlo příznivý ohlas ve Francii, v Německu i ve Španělsku.

Od svého návratu do Čech se Markéta Cibulková zabývá nejen koncertní činností, ale i vyučováním mladých klavíristů na jedné z největších pražských hudebních škol. Příležitostně se také věnuje hudební publicistice v Českém rozhlase.